صفحه اصلی / انواع بیمه نامه / مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر

توضیح کوتاهی در مورد بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر :

بیمه‌های مهندسی در واقع زیرشاخه‌ی بیمه‌های اموال به حساب می‌آید. هرچند در برخی از انواع آن پوشش‌های مربوط به بیمه‌های مسئولیت نیز ارائه می‌گردد. پوشش‌های این بیمه باعث ایجاد اطمینان در انجام پروژه‌های بزرگ صنعتی و عمرانی می‌شود؛ زیرا خسارت‌های ناشی از حوادث احتمالی را که معمولا به زیان‌های هنگفتی در این موارد منجر می‌گردد جبران می‌کند. از سویی با اضافه شدن پوشش‌های مسئولیتی به برخی از بیمه‌های مهندسی بیمه‌گذار با خرید یک بیمه‌نامه، متناسب با نیاز خود می‌تواند با خیالی آسوده سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های خود را پیگیری کند. در این بیمه‌ها عموما بیشتر خطرات احتمالی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

انواع بیمه‌های مهندسی که شرکت بیمه کوثر در حال حاضر به مشتریان ارجمند ارائه می‌کند عبارتند از :

بیمه تمام خطر پیمانکاری C.A.R

تعریف :

بیمه ای است که پروژه های درحال احداث عمرانی و ساختمانی که ارزش مصالح در آنها از ارزش اقلام مورد نصب بیشتر میباشد از قبیل ساختمان، پل، سد، راه، تونل، موج شکن، پروژه های آبیاری زهکشی و مانند آن را تحت پوشش قرار میدهد. بعبارت دیگر این بیمه کلیه خسارات و زیان های وارده به اموال بیمه شده را به هر علت بجز مواردی که مشخصاً در بیمهنامه مستثنی شده جبران مینماید.

مدت بیمه CAR :

مطابق مدت قرارداد و جدول زمانبندی کار بوده و بیمه گذار میتواند دوره نگهداری (تحویل موقت) را نیز تحت پوشش قرار دهد.

*پوشش­های بیمه CAR :

 1. صاعقه – انفجار فیزیکی یا شیمیائی – آتش سوزی – خودسوزی
 2. زلزله – زلزله دریائی – آتشفشان
 3. رانش زمین – نشست زمین – لغزش زمین – ریزش کوه یا صخره
 4. تگرگ – یخ زدگی – یخ شناور
 5. سیل – آب گرفتگی – امواج دریا یا آب
 6. طوفان – گردباد – تندباد
 7. عدم مهارت – اجرا با کیفیت نازل
 8. غفلت – سهل انگاری – خطای غیر عمد
 9. خسارت های هنگام تمیز کردن یا تعمیر کردن
 10. اموال مجاور – برداشت ضایعات
 11. خسارت های وارد به ابزار، لوازم و تجهیزات ساختمانی یا نصب
 12. خسارت های جانی یا مالی وارد به اشخاص ثالث
 13. مسئولیت بیمه گذار طی دوره نگهداری
 14. سرقت
 15. خسارت های وارد به سازه ساخته شده یا اقلام نصب شده
 16. خسارت های وارد به مصالح یا اقلام دپو شده یا انبار شده
 17. خسارت های هنگام باز و بسته کردن
 18. باران – برف – بهمن – نشت یا نفوذ آب
 19. تصادم – سقوط اشیاء – واژگونی
 20. خسارت های ناشی از کاربرد آب یا سایر اقدامات بمنظور اطفای حریق
 21. خرابکاری غیر گروهی
 22. اتصال کوتاه – نوسان برق – قطع برق، آب، گاز یا هر سوخت دیگر
 23. سایر حوادث بجز آنچه صراحتاً در بیمهنامه مستثنی شده است

مدارک لازم برای ارائه نرخ و شرایط در بیمه CAR :

1- کپی قرارداد یا موافقتنامه

2- جدول زمانبندی

3- نقشه محل یا مسیر پروژه

4- پرسشنامه تکمیل شده با مهر و امضای بیمه گذار

5- گزارش بازدید کارشناس بیمه گر

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه انرژی

در دنیای امروز صنایع حوزه انرژی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. این صنایع معمولا حاوی سرمایه های کلان بوده و در اقتصاد و توان مالی کشورها نقش به سزائی ایفا می نمایند. بیمه های حوزه نفت و انرژی با هدف تحت پوشش قرار دادن این سرمایه های ملی و افزایش اطمینان خاطر و بهره وری صنایع بخش انرژی و بالا دست و پایین دست نفتی  ایجاد شده و با ارائه خدمات مطلوب و جبران خسارات احتمالی توسعه صنایع و افزایش تولید را به همراه داشته است.

* از جمله پروژه ها و تاسیساتی که در این بخش می توانند به این شرح می باشد :

– بیمه حفاري چاههاي نفت و گاز و لوله گذاری در ساحل( Onshore) و يا فراساحل ( Offshore)

– بيمه تمام خطر احداث و بهره برداری سكوهاي نفتي

– بیمه تمام خطر اموال، ابزار و ماشين آلات موجود در ساحل )  Onshore) و فراساحل ( Offshore)

– بيمه تمام خطر احداث و بهره برداری پالايشگاه ها ، كارخانجات و تاسيسات پتروشيمي

– بيمه تمام خطر تجهيزات حفاري

– بيمه تجهيزات زيردريا

– بیمه تمام خطر احداث و بهره برداری نیروگاهها (گازی، بخار، سیکل ترکیبی، بادی، آبی، خورشیدی، اتمی و …)

– بیمه تاسیسات تولید انرژی نوین

گسترش روز افزون صنایع و تکنولوژی های بخش انرژی اهمیت و گستردگی این رشته را دو چندان نموده است و در سال های گذشته پوشش های جدیدی در این حوزه پدید آمده است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1-   بیمه کنترل چاه ( Control of Well)

2-   پوشش جامع انرژی ( Energy Package)

3-   WELCAR 2001

4-   بیمه جامع ماشین آلات ( Comprehensive Machinery Insurance)

5-   بیمه جامع پروژه ( Comprehensive Project Insurance)

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه تمام خطر نصب E.A.R

موضوع این بیمه نامه پوشش تمام خطر مربوط به نصب ماشین آلات و تجهیزات و همچنین نصب هرگونه سازه با اسکلت فلزی بوده و شرايط آن نيز مشابه بیمه تمام خطر پیمانکاران مي باشد.

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه بدنه و ماشین آلات کشتی

در دنیا بنادر و صنعت دریانوردی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌باشند. در ایران بیشتر صادرات نفتی کشور که حجم اعظم درآمدهای کشور را حاصل می‌نماید از طریق بنادر جنوب انجام می‌پذیرد و قسمت بزرگی از واردات اقلام مختلف مورد نیاز کشور نیز از طریق دریا و مرزهای آبی کشور صورت می‌پذیرد. از طرف دیگر مبادلات بازرگانی و حمل و نقل کالا از طریق دریا و یا فعالیت‌های مربوطه به صیادی نیز چرخ اقتصاد بخش بزرگی از خانوارهای ساکن منطقه جنوب و شمال کشور را به حرکت درمی‌آورد و منبع درآمدی این بخش از خانوارهای ساکن در منطقه را تشکیل می‌دهد برای کاهش ضرر های احتمالی ، جبران خسارات حوادث و کاهش ریسک در این صنعت بزرگ و با اهمیت می توان از طریق ارائه پوشش بیمه بدنه شناورها برای شناورهای بزرگ و کوچک فعال در منطقه امکانپذیر گردد.

بیمه‌های دریایی :

بیمه‌های دریایی به دو بخش تقسیم می‌گردد :

1- بیمه حمل و نقل دریایی (Marine Cargo)

2- بدنه و ماشین آلات شناورها ( Machinery& Marine Hull)

 در اینجا بخش بیمه بدنه و ماشین آلات شناورها معرفی می گردد . خطرات دریا و آب راه‌های مختلف از گستردگی زیادی برخوردار است بالطبع خطراتی که در پوشش بدنه شناورها ارائه می گردد از تنوع زیادی برخوردار می‌باشد. خطرات مذکور خطراتی مانند آتش‌سوزی و انفجار ، دزدی دریایی ، سبک سازی ، برخورد با اسکله یا تأسیسات و تجهیزات بندری، خطرات دریا و آب راه‌ها و نیز رودخانه‌ها ، زمین لرزه ، آتشفشان یا صاعقه تا خطراتی مانند خطا و قصور فرمانده ، پرسنل و خدمه، راهنمایان و نیز تعمیر کنندگان یا اجاره کنندگان (مشروط بر اینکه خود بیمه‌گذار نباشند) و مسئولیت ناشی از تصادم و نیز زیان همگانی و نجات را شامل می‌گردد.

پوشش بدنه شناورها به دوصورت قابل ارائه می‌باشد :

1- پوشش زمانی یا مدت دار که مورد بیمه را برای مدت مشخصی مثلاً یکسال و یا بیشتر تحت پوشش قرار می‌دهد.

2- پوشش یک سفر مشخص مثلاً برای یک سفر از مبدأ ساخت کشی به مقصد محل استقرار خریدار

 شرکت بیمه کوثر به منظور اطمینان خاطر به جامعه دریایی در رشته بدنه و ماشین آلات و مسئولیت شناور ، پوشش های زیر را به مالکان شناورها ارائه می دهد:

 – بیمه تمام خطر بدنه و ماشین آلات (کلوز 280)

– بیمه ازبین رفتن کلی شناور (کلوز 289)

– بیمه ارزش اضافی شناور

– بیمه مسئولیت مالکان شناور

پوشش های فوق برای انواع شناور شامل کشتی های باربری عمومی ، کانتینربر ، تانکر ، صیادی، مسافربری ، تفریحی ، مسابقه ، لایروب ، یدک کش و لنج  و … ارائه می گردد.

*هدف شرکت بیمه کوثر در صدور بیمه های بدنه و ماشین آلات کشتی رضایت مندی و احساس امنیت و آسودگی خاطر برای تمامی مشتریان گرانقدر این شرکت می باشد.

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران C.P.M

اين نوع بيمه ماشين آلاتي را كه فاقد شماره شهرباني هستند و معمولا” براي كار در پروژه ها از آنها استفاده مي شود ، تحت پوشش قرار مي دهد. براي مثال مي توان از ماشين آلات ساختماني ـ راهسازي مانند لودر ، بولدوزر، گريدر ، بيل مكانيكي ، غلطك ، تاوركرين ، جرثقيل نام برد .اين نوع بيمه از انواع بيمه نامه هاي تمام خطر مي باشد كه به جز چند استثناء كه در شرايط عمومي بيمه نامه قيد گرديده تقريبا” هر نوع خسارت ناگهاني را جبران مي نمايد .

 مورد بیمه در CPM

ارزش ماشین آلات (شامل ارزش جایگزینی نوی مورد بیمه مشابه با احتساب حقوق و عوارض گمرکی، هزینه حمل و هزینه نصب درصورت وجود)

اموال مجاور (اموال متعلق یا دراختیار بیمه گذار که در مجاورت موضوع مورد بیمه قرار داشته و بیمه گذار احتمال خسارت وارد به آنها را درهنگام اجرای کار می دهد)
مسئولیت درقبال اشخاص ثالث (میزان حد غرامت جانی و مالی قابل پرداخت به اشخاص ثالث بغیر از پرسنل بیمه گذارکه طبق نظر بیمه گذار تعیین می شود)

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه بدنه و مسئولیت هواپیما

صنعت هوایی از جمله پیچیده ترین و یکی از مهمترین صنایع هر کشور به شمار می رود. مالکان  (owners)و بهره برداران ( Operators) هواپیما با ریسک آسیب و خسارتهای مربوط به بدنه وسایل پرنده خود در حین استفاده مواجه هستند، واز طرف دیگر پرواز وسیله پرنده به تناسب نوع کاربری آن ، مسئولیت هایی را برای مالک یا شخصی که از وسیله پرنده استفاده می نماید در بر دارد. ریسک های موجود براساس استانداردهای متعارف بین المللی که عمدتا بیمه نامه استاندارد لویدز لندن و کلوزهای مرتبط و مسئولیتها نیز با عنایت به قوانین داخل کشور از جمله قانون دیات و … یا قوانین و کنوانسیونهای بین المللی قابل بیمه شدن می باشند.

*پوششهای قابل ارائه توسط شرکت بیمه کوثر شامل موارد زیر می باشد :

– پوشش کامل بدنه در ریسکهای پروازی (Full Flight Risk)

– پوشش کامل بدنه در ریسکهای روی زمین (Ground risk)

– پوشش حذف فرانشیز

– پوشش موتور و لوازم یدکی و موجودی انبارها

– مسئولیت مسافر و بار همراه که برای آنها بلیط صادر می گردد و پوشش حوادث خدمه و کادر فنی.

– مسئولیت بار(Cargo)  که در قبال آن بارنامه صادر میگردد.

– مسئولیت اشخاص ثالث ( پوشش جانی مالی  Combine Single Limit صدمات و آسیبهای مالی یا جانی به اشخاص دیگر بر روی زمین بر اثر سوانح هوایی)

– پوشش جنگ بدنه  و پوشش جنگ مسئولیت

از جمله بیمه گذاران این رشته می توان به ایرلاینها و مراکز ارائه دهنده خدمات آموزش هوایی و تفریحی و مالکان شخصی و دارندگان آشیانه هواپیما و مراکز تعمیر و نگهداری اشاره کرد و در قالب بیمه هواپیما می توان کلیه هواپیماهای تجاری (مسافربری و Cargo) و هواپیماهای سبک و  فوق سبک (آموزشی ، تفریحی ، خدماتی ، گلایدر ، کایت) و انواع بالگردها را نیز بیمه نمود. بیمه نامه هواپیما می تواند یک ساله و یا بصورت کوتاه مدت بر اساس تعرفه های موجود صادر گردد و همچنین در صورت لزوم بیمه نامه های تک پرواز برای مقاصد خاصی از قبیل پرواز تست و پرواز تحویل هواپیما و … نیز صادر می گردد.

با عنایت به حساسیت های موجود در رشته های هوایی و همچنین تخصصی بودن و سرمایه های بالای موارد بیمه شده، رسیدگی به خسارت با بهره گیری از کارشناسان و ارزیابان خسارت مجرب این رشته میسر می گردد که پس از بررسی و تایید خسارت و تکمیل پرونده از جمله بررسی کلیه گواهینامه ها و مجوزها و گزارش ها از مراجع ذیصلاح و رسیدگی به شکایات و برآورد ادعاهای موجود و محاسبه میزان خسارت تطبیق مدارک با توجه متن شرایط عمومی و توافقات خصوصی بین بیمه گر و بیمه گذار نسبت به پرداخت سریع خسارت اقدام می گردد.

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه سازه های تکمیل شده C.E.C.R

در صورت اتمام پروژه های تمام خطر پیمانکاران یا بیمه تمام خطر نصب، مالکین محترم می توانند در زمان بهره برداری از بیمه سازه های تکمیل شده استفاده نمایند. شرايط و پوشش هاي اين بيمه نامه مشابه بيمه تمام خطر پیمانکاران مي باشد.

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه شکست ماشین آلات M.B

تمام موضوعات بیمه ای که در زمان احداث میتوانستند تحت پوشش بیمه EAR قرار گیرند در زمان بهرهبرداری میتوانند تحت پوشش بیمه MB قرار داده شوند. به عبارتی هدف اولیه این بیمه جبران خسارات فیزیکی، ناگهانی و غیرقابل پیشبینی ناشی از شکست ماشینآلات و شکست ابزار های مکانیکی و الکتریکی را مینماید.

 در اوايل قرن بيستم به منظور ارائه پوشش جامع براي دستگاه ها، ادوات گرانقيمت، ماشين آلات و تجهيزات مكانيكي مورد استفاده در بخش صنايع به وجود آمد.

بیمه شکست ماشین آلات نه تنها برای کارخانجات بزرگ که دارای واحدهای بزرگ و یا دستگاه های کاملا خودکار جهت تولید هستند بلکه برای کارگاه های کوچک و متوسط نیز که شکست ماشین آلات نتایج مالی غیر قابل جبرانی برای آنها در بردارد، مفید می باشد.

در صورت عدم وجود اين بيمه، صاحبان ماشين آلات مي بايست همواره مبالغي از سرمایه خود را جهت جبران خسارات احتمالي نگهداري نمايند، اين عمل نه تنها بخشي از سرمايه آنها را به صورت راكد و غير قابل استفاده در مي آورد  بلكه چنانچه خسارتي هم حادث گردد بدلیل اینکه هزینه های جبران خسارت بيش از ذخاير مالی شرکت می باشد، موجب می گردد که بخشي از درآمدهاي جاري مؤسسه نيز به اين امر اختصاص یابد و بديهي است كه در چنين حالتي مؤسسه با مشكلات مالي عدیده ای مواجه خواهد شد (به خصوص در سال هاي اوليه فعاليت مؤسسات كه ميزان ذخاير آنها بسيار ناچيز است).

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه تجهیزات الکترونیک E.E

کلیه تجهیزات و دستگاههائی که ارزش قطعات الکتریکی و الکترونیکی از ارزش قطعات مکانیکی در آنها بیشتر باشد مانند وسايل فيلم برداري ، ماشين‌هاي اداري ، دستگاههاي فتوكپي ، دوربين‌ها ، ويدئو ، دستگاههاي ضبط و پخش صدا ، سيستم ناوبري دريا و هوائي ، دستگاههاي الكترونيكي مخابرات ، تجهيزات پزشكي ، آزمايشگاهي ، دندانپزشكي ، تجهیزات رادیو تلویزیونی، مخابراتی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی، اندازه گیری، نقشه برداری، پزشکی، کامپیوتری و … تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند. درواقع این بیمه یک بیمه حوادث برمبنای تمام خطرات است که خسارت های فیزیکی، ناگهانی و غیرقابل پیش بینی را که بر موضوع مورد بیمه وارد آید جبران می کند.

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

بیمه فساد کالا در سردخانه D.O.S

فسادکالادرسردخانه :

تعریف بیمه DOS :

این بیمه خسارت های وارد به مواد یا کالا های انبار شده در سردخانه را که بدلیل حوادث تحت پوشش در بیمه MB، سیستم تبرید سردخانه را دچار اشکال میکند، تحت پوشش قرار میدهد. بعبارت دیگر این بیمه پوشش خسارات خرابی یا فساد کالا ناشی از شکست ماشینآلات سردکننده یا نشت مبرد از سیستم تبرید را شامل میگردد.

مدت بیمه DOS :

حداکثر یکسال میباشد که میتواند بنا به درخواست بیمه گذار تمدید گردد.

پوشش های بیمه DOS :

اتلاف یا خسارت وارد به کالا های بیمه شده موجود در سردخانه بر اثر خسارت وارد به ماشینآلات سردخانه بعلت یکی از علل زیر :

1- افزایش، کاهش یا نوسان درجه برودت بعلت اشکال در کار تجهیزات سردخانه.

2- خروج ناگهانی و غیر قابل پیش بینی مبردها از مدار خود.

3- ترکیب نامتناسب هوا (در مورد سردخانه های CA).

4- اتصال کوتاه – نوسان برق – قطع برق، آب، گاز یا هر سوخت دیگر.

5- شکست مکانیکی تجهیزات سردخانه.

6- مواد یا اقلام معیوب – اشتباه در طراحی.

7- طوفان – یخ زدگی.

8- انفجار فیزیکی.

9- اجرا با کیفیت نازل – اجرای نادرست کار.

10- غفلت – سهل انگاری – عدم مهارت – خطای غیر عمد.

11- خرابکاری غیر گروهی.

12- سایر حوادث به جز آنچه صراحتاً در بیمه نامه مستثنی شده است.

مدارک لازم برای ارائه نرخ و شرایط در بیمه DOS :

1) پرسشنامه تکمیل شده با مهر و امضای بیمه گذار

2) لیست کالا های موجود در سردخانه با مشخصات (شامل نوع، سازنده، سال ساخت، نوع بستهبندی، مقدار، شماره سریال یا بسته بندی، تعداد و ارزش افزوده)

3) گزارش بازدید کارشناس بیمه گر

استثنائات بیمه DOS :
مطابق موارد مندرج در بیمهنامهDOS که اهم آن عبارتند از انقباض، عیوب ذاتی، انبار کردن نامناسب، خسارت به بسته بندی، کافی نبودن جریان هوا، نوسان درجه حرارت، جنگ، واکنش های هسته ای، اعمال عمدی بیمه گذار یا کارکنان وی، آتش سوزی، صاعقه، انفجار شیمیائی، سرقت، سیل، زلزله، نشست یا رانش زمین، طوفان، آتشفشان و …

مزایای بیمه های مهندسی شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

مشتریان

سرمایه‌گذاران، پیمانکاران، شرکت‌های هواپیمایی و کشتیرانی، دارندگان ماشین‌الات صنعتی، کارخانه‌داران، صاحبان سردخانه‌های صنعتی، کاربران تجهیزان گوناگون الکترونیکی و مجریان پروژه‌های عمرانی و صنعتی می‌توانند به فراخور نیاز خود با خرید بیمه‌های مسئولیت از پوشش‌های بیمه‌ای مناسب برای جبران خسارات و زیان‌های احتمالی به دستگاه‌ها، اموال، اشخاص ثالث و ماشین‌الات خود بهره‌مند گردند.

بیمه چیست + خدمات بیمه + بیمه کوثر + نمایندگی عباس زارع 5947

درباره a.zare5947

این مطالب را نیز ببینید!

شرایط بیمه های باربری شرکت بیمه کوثر + نمایندگی زارع 5947

شرایط بیمه های باربری شرکت بیمه کوثر

شرایط بیمه های باربری شرکت بیمه کوثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *